Konrad Sadowski

_T5A7153
SHIHAN, 4 DAN

Konrad Sadowski

Absolwent AWF w Warszawie ze specjalnością instruktor gimnastyki korekcyjnej oraz instruktor samoobrony. Na studiach podyplomowych ukończył kierunek Integracja Sensoryczna. Na co dzień jest nauczycielem dyplomowanym WF w szkole podstawowej nr 1 w Piasecznie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi: prowadzi zajęcia z korektywy - indywidualnie i zespołowo (szkoły, przedszkola). Corocznie jest wychowawcą na obozach sportowo – rekreacyjnych a jego pasją i hobby jest trenowanie i nauczanie Karate. Jest instruktorem Karate w Piaseczyńskim Klubie Okinawa Shorin-Ryu Karate. Od 2018 roku sam organizuje wyjazdy i jest kierownikiem wypoczynku dzieci i młodzieży podczas obozów sportowych.

W poprzednich latach był wicemistrzem i mistrzem Polski w brazylijskim Jiu Jitsu (NO GI), medalistą ogólnopolskich zawodów karate Shotokan oraz Submission Fighting. W 2016 r. zdobył Mistrzostwo Polski w Karate Shorin-Ryu w konkurencji Dojo Kumite (wolna walka). Dzięki wygranej dostał powołanie do kadry narodowej na Puchar Świata w Tokyo 2017 gdzie znalazł się w najlepszej 16 turnieju. W 2019 roku na Mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal w konkurencji KATA w kategorii Seniorzy DAN (pasy mistrzowskie).

Rozpoczął treningi Karate w wieku 10 lat. Posiada stopnie mistrzowskie Karate Shotokan 2 Dan i Karate Shorin-Ryu 4 Dan. Jest założycielem i głównym instruktorem Piaseczyńskiego Klubu Okinawa Karate Shorin-Ryu.

Sensei Konrad poza sztukami walki udzielał się w innych aktywnościach, m.in. był uczestnikiem Maratonu Warszawskiego w 2016 roku który ukończył z czasem 4:13:18. Ukończył również kilka oficjalnych biegów na dystansie półmaratońskim.

W 2008 i 2009 był uczestnikiem programu SELEKCJA, jednej z najtrudniejszych prób terenowych wzorowanych na testach rekrutacyjnych do jednostek specjalnych.

Otrzymał wyróżnienie dla Trenera za osiągnięcia swoich podopiecznych za rok 2022 i 2023 !!!

​Moją pasją są sztuki walki w szczególności Karate. Lubię propagować zdrowy tryb życia i zarażać nim uczniów, którzy trenują u mnie. Potrafię dzielić się wiedzą, doświadczeniem i sukcesami sportowymi. W pracy z dziećmi przyświeca mi kilka głównych celów:

  • propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej,
  • kształtowanie właściwych postaw pro-społecznych,
  • nauka, że sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne ale również dobra zabawa.

Kilkuletnia praca zawodowa oraz to, że jestem zawodnikiem różnych dyscyplin sportowych sprawia, że cechuje mnie ogromny spokój, opanowanie, siła charakteru i konsekwentne dążenie do celu.