KLUB

Piaseczyński Klub Okinawa Shorin-Ryu

Piaseczyński Klub oraz Stowarzyszenie Okinawa Shorin-Ryu Karate utworzone zostały przez senseia Konrada Sadowskiego w 2015 r. Stowarzyszenie należy do Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo (PUSKK). Główną jego siedzibą, gdzie również odbywają się treningi, jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie. Okinawa Shorin-Ryu Karate jest to tradycyjny styl walki z Okinawy. Oferujemy oryginalny przekaz bezpośrednio od twórców Karate czyli mistrzów z Okinawy co jest najwyższym zaszczytem. Szkolimy się na stażach ogólnopolskich, europejskich i międzynarodowych co przekłada się na wysoki poziom nauczania.

Jesteśmy członkami stowarzyszeń międzynarodowych

karate, Piaseczyński klub karate, Shorin-Ryu, treningi, obozy sportowe

Polska Unia Karate
Shorin-Ryu

Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo została zarejestrowana w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie 12 kwietnia 1991 roku na prawach Polskiego Związku Sportowego po przejęciu uprawnień Polskiego Centrum Shorin-Ryu utworzonego przez senseia Aleksandra Staniszewa w 1981 roku. Obecnie Unia posiada formę prawną Związku Sportowego i jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. Zrzesza kluby Shorin-Ryu Karate z terenu całej Polski. 27 lipca 2006 roku Unia zmieniła nazwę na Polska Unia Shorin-Ryu Karate Kobudo (PUSKK). Unia jest członkiem World Oshu Kai Okinawa Shorin-Ryu Karate Do Kobudo Federation (Okinawa, Japonia).

karate, Piaseczyński klub karate, Shorin-Ryu, treningi, obozy sportowe

World Oshukai
Federation

World Oshu Kai Okinawa Shorin-Ryu Karate Do Kobudo Federation jest organizacją zrzeszającą dwie tradycyjne sztuki walki z Okinawy: Okinawa Shorin-Ryu Karate Do i Okinawa Kobudo. Założycielem W.O.F. jest okinawski Mistrz Kenyu Chinen (9 dan Karate 9 Dan Kobudo). Do chwili powstania W.O.F. mistrz Kenyu Chinen był międzynarodowym przedstawicielem okinawskich organizacji: Okinawa Shorin-Ryu Karatedo Association, kierowanej przez mistrza Katsuya Miyahira (10 dan) oraz Okinawa Kobudo Federation, kierowanej przez mistrza Shinpou Matayoshi (10 dan). Dzięki połączeniu dwóch podstawowych szkół z Okinawy: Shorin-Ryu Karate oraz Kobudo w jedną organizację powstało W.O.F. Swoje przedstawicielstwa ma w wielu krajach na wszystkich kontynentach. Siedzibą World Oshu Kai Federation jest Centralne Dojo w Naha na Okinawie (Japonia).